Tomáš Doležal: Rok 2021 se nebude opakovat. Expert SPD rozkrývá, co chystají k volbám

Blog

Sociální věci po čtyřech letech úřadování Fialova kabinetu nejspíš budou velmi důležitou volební agendou. V SPD je expertem na tuto oblast Tomáš Doležal, středočeský zastupitel, který si stranickou kariéru „odpracoval“ od pozic poslaneckých asistentů. Odmítá, že by SPD neměla žádné ideologické ukotvení a vysvětluje pojem „národního konzervatismu“, který je podle něj v 21. století velmi aktuálním konceptem.

SPD vstoupila hned do několika krajských rad. Může to být předzvěst jejího nástupu do vlády v příštím roce?

V určitém smyslu určitě ano. Jde hlavně o to, že vstupem do krajských vládních koalic naše hnutí SPD vyvrátilo několik mediálních mýtů – mýtus o tom, že nám vyhovuje opoziční role a nechceme na žádné úrovni převzít vládní odpovědnost, mýtus o tom, že nemáme kompetentní politiky a odborníky schopné kvalitně zastávat exekutivní funkce a mýtus o tom, že nemáme koaliční potenciál.

Toto vše je naší účastí ve čtyřech krajských vládních koalicích (ve dvou případech ve formátu „ANO-SPD“ a ve dvou případech ve formátu „ANO-SPD-SOCDEM) zcela konkrétním způsobem vyvráceno.

Samozřejmě, o podobě příští celostátní vlády rozhodnou především výsledky říjnových voleb do Poslanecké sněmovny a následný postup prezidenta Petra Pavla a předpokládaného vítěze voleb Andreje Babiše i dalších lídrů volebně úspěšných stran a hnutí.

Ale hnutí SPD říká jasně, a na krajské (i obecní) úrovni i prokazuje – jsme připraveni být součástí příští vlády ČR a máme k tomu kompetentní osobnosti. Pochopitelně za předpokladu, že půjde o vládu, která bude akcentovat naše programové priority a budeme v ní mít důstojné zastoupení.

V opozici proti Fialově vládě se zvyšuje konkurence. Po eurovolbách a krajských volbách se nejspíš musí počítat s koalicí Stačilo i s Motoristy. Oba tyto subjekty jsou poměrně jednoznačně ideově vyhraněné. SPD je v tomto směru někdy vyčítáno, že není úplně pevně ideově ukotvená. Co si o tom myslíte?

Tyto výčitky nemají reálný základ. Pokud hovoříme právě o těchto třech subjektech – Motoristé, Stačilo a SPD – lze konstatovat, že jsou na české politické scéně současnosti autentickými reprezentanty tří klíčových a hlavních politických ideologií (směrů) moderních dějin: liberalismu (Motoristé), socialismu (Stačilo) a konzervatismu (SPD).

Motoristé jsou totiž jednoznačnými představiteli kombinace ekonomického liberalismu a hodnotového tradicionalismu, Stačilo ztělesňuje tradiční socialistickou levici a SPD je svébytná v tom, že reprezentuje jak v hodnotové, tak i v ekonomické oblasti tradiční konzervatismus. A tím se lišíme od obou jmenovaných konkurentů.

Jsme představiteli „konzervatismu velkým K“, anebo nově řečeno „národního konzervatismu“, který je v ekonomické oblasti orientován hodně sociálně, razí koncept národní ekonomiky, výrazné role (i vlastnické) státu ve strategických odvětvích a nemyslíme si, na rozdíl od klasických liberálů, že trh vyřeší úplně vše. Zde je naše ideová pozice velmi blízká politice Viktora Orbána a jeho strany Fidész, a koneckonců i politické vizi Donalda Trumpa.

Důležitou komponentou tohoto politického konceptu je důraz na primát národní a státní suverenity, kde se, ve vší skromnosti, můžeme považovat na české politické scéně za jednoznačné lídry.

Lídrem opozice je ale jednoznačně hnutí ANO, které by pravděpodobně bylo „premiérskou stranou“. Od lidí z SPD občas slýchám stížnosti, že jim Babišovo hnutí v podstatě „vykrádá program“. Jaký je vztah SPD k tomuto hnutí?

Jsme realisté. Pokud chceme být součástí příští české vlády, která zásadním způsobem obrátí zhoubné ekonomické a zahraničněpolitické směřování naší země vyvolané či akcelerované vládou Petra Fialy, bude to za současného rozložení sil a u vědomí trendů vývoje volebních preferencí, vláda dominovaná (vedená) hnutím ANO.

Jsou samozřejmě oblasti, kde jsme si s hnutím ANO blízcí, ale i témata a názory, kde se docela výrazně lišíme, což je zejména agenda zahraničí politiky, vztah k Evropské unii, k přímé demokracii, či poměr k českým firmám a k českým živnostníkům, jejichž zájmy konkrétně a dlouhodobě hájíme pouze my, anebo jasný konzervatismus v hodnotové oblasti, ve vztahu k definici manželství či k podpoře rodin, případně přístup k reformě nemravného systému exekucí, kde pouze my trváme na jeho zestátnění.

Klíčové proto bude, zda v hypotetické příští vládě, na které by bylo účastno jak hnutí ANO, tak hnutí SPD, bude koaliční smlouvou a programovým prohlášením vlády jasně definováno a garantováno, že programové priority SPD budou realizovány, a že naopak nebude prosazováno nic, co je s nimi v příkrém rozporu.

Když už jsme u těch programů a agend, co podle vás budou hlavní témata příštích sněmovních voleb?

Dle mého názoru bude nade vším stát jedna jednoduchá otázka voličského rozhodování – „Chcete, aby strany vládní koalice Petra Fialy (včetně Pirátů) měly možnost pokračovat ve svém ničivé působnosti na vládní úrovni dále, anebo požadujete totální změnu (alternaci) podoby české vlády, tedy stav, kdy budoucí vládu vytvoří výhradně strany současné parlamentní i mimoparlamentní opozice (mimo Pirátů) a nebude v ní účastna ani jedna ze stran původní Fialovy pětikoalice?“

Co se týče jednotlivých témat, klíčové budou oblasti hospodářské a sociální politiky, resp. otázka, jak zastavit ekonomický propad země a propad reálných příjmů a životní úrovně českých občanů zaviněný Fialovou vládou a oblast obrany stěžejních národních zájmů České republiky proti nebezpečným a škodlivým regulacím a nařízením orgánů Evropské unie ztělesněných zejména Green Dealem a unijní migrační politikou, které zásadním způsobem ohrožují naší vnitřní bezpečnost, ekonomickou úroveň a dlouhodobě i samotnou existenci.

Pokud by SPD měla pomýšlet na vstup do vlády, obnáší to samozřejmě i potřebu mít dopředu připravená témata, která by tam chtěla prosazovat. Jak v tomto směru pracuje odborný aparát hnutí?

Zde bych zmínil dvě skutečnosti: Již v loňském roce bylo představeno několik osobností, tzv. odborných garantů (pro jednotlivá odvětví) – mohu jmenovat Martina Pecinu (vnitro, bezpečnost, migrace), Zdeňka Koudelku (právo a spravedlnost), Ivana Noveského (energetika), Petr Mach a Miroslav Ševčík (ekonomika a finance), nebo moji maličkost (sociální politika). A pak je zde Programová komise hnutí a stranický think-tank, Institut svobody a přímé demokracie vedený kolegou Josefem Nerušilem.

Ve vzájemných interakcích těchto osobností a subjektů a ve spolupráci s vedením hnutí a členy našeho poslaneckého klubu probíhá intenzivní práce na přípravě velice konkrétního volebního programu včetně jasných návrhů řešení a postupů při jeho realizaci.

Zdrojem informací i programových nápadů může být i občanská společnost v podobě různých think-tanků a odborné zaměřených klubů. Má v tomto směru SPD navázánu nějakou spolupráci, která by umožnila tyto poznatky přenášet do politického programu?

Spolupracujeme s organizacemi i s osobnostmi podobného politického přesvědčení doma i v zahraničí. V tomto kontextu považuji za velmi zásadní právě zahraniční zkušenosti, tedy výměnu informací a zkušeností s politickými kolegy v rámci států střední i západní Evropy, kde subjekty národně konzervativní politické orientace již jsou, nebo byly, součástí tamních vlád.

Za zcela klíčové považuji sdílení zkušeností s kolegy na Slovensku a v Maďarsku, kteří vládní zkušenosti již mají. Včetně zkušeností se zásadními systémovými změnami tamní vnitřní politiky suverenistickým směrem.

Co jsou typově organizace a spolky, se kterými by SPD ráda spolupracovala?

Pokud mohu hovořit za sebe, určitě je to například spolek Svatopluk, který propojuje národně konzervativní proudy v české společnosti, anebo konzervativní euroskeptická akce D.O.S.T. okolo jejího zakladatele Michala Semína, kde jsou kontakty dlouhodobé a která nás i v minulosti několikrát explicitně podpořila v různých typech voleb.

Za hodnotově velice důležitou považuji spolupráci (která již také dlouho probíhá), s paměťovými a veteránskými organizacemi, které chrání a připomínají odkaz hrdinů našeho odboje, zejména toho protiněmeckého v době druhé světové války a okupace českých zemí Německem.

Nedávno jsem byl v Poslanecké sněmovně na velké mezinárodní konferenci o Green Dealu, kterou pořádal poslanec Jiří Kobza. Je právě toto jedno z témat, která chcete ve volbách zdůrazňovat?

Zcela jistě ano, Green Deal, a zejména nařízení a směrnice Evropské unie, které z něj vyplývají a které již platí nebo brzo platit začnou, jsou likvidační hrozbou pro náš průmysl, zemědělství, pro celou naši ekonomiku a budoucí prosperitu.

Patří sem šílená energetická politika Evropské unie založená na spekulativním systému obchodování s emisními povolenkami, která ničí naší energetickou soběstačnost a bezpečnost a žene ceny energií (a inflaci) nahoru, zákaz výroby nových aut se spalovacími motory od roku 2035, což by zničilo pilíř naší ekonomiky, automobilový průmysl, anebo směrnice o povinné renovaci a zateplování budov, jejichž realizace dále skokově zdraží nemovitosti a prohloubí nedostupnost bydlení.

Pro všechny tyto regulace v Bruselu aktivně hlasovali ministři Fialovy vlády.

SPD hovoří o volební spolupráci s Trikolorou, se stranou PRO, případně se Svobodnými. To je dost široké myšlenkové spektrum. Mělo by se jednat pouze o účelovou volební koalici, jako je Spolu, nebo o nějaký systematičtější projekt spolupráce?

Z informací, které mám, mohu určitě vyloučit nějakou obsahově i procesně účelovou a podvodnou koalici na jedno použití. Do voleb půjdeme jasně a čitelně pod zavedenou značkou SPD, s programem, který bude naším programem, založeným na naších dlouhodobých a známých klíčových prioritách a hlavně programem obhajoby zájmů suverénní České republiky a jejích občanů.

Konkrétní podobu volebních kandidátek vygeneruje debata ve vedení SPD, debata vedení a členské základny prostřednictvím regionálních klubů a debata s možnými partnery mimo SPD.

Cílem musí být udělat všechno pro to, aby v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny nepropadl ani jeden hlas vlastenecky, národně, konzervativně a sociálně orientovaných občanů a aby se neopakovala situace ze sněmovních voleb v roce 2021, kdy roztříštěnost a konkurenční kandidatura velkého množství stran na této části politického spektra umožnila vznik nejhorší vlády v moderních českých dějinách, vlády Petra Fialy, která napáchala škody, jejichž náprava potrvá léta či desetiletí.

Tomuto cíli musíme podřídit prakticky téměř vše. Při zachování hodnotových a programových priorit SPD, které nelze vyměnit za nic. A při vědomí toho, že některá spojenectví nemají pouze plusy.

Původně publikováno na stránkách Parlamentních listů.

Přejít nahoru

Prut Odolnost

Čekají nás těžké časy. Evropská vládnoucí třída a její místní chráněnci ztratili jakýkoliv kontakt se skutečností a vedou nás do katastrof. Musíme se připravit na fatální oslabení či dokonce hroucení základních státních, společenských i ekonomických struktur. Na situace nedostupnosti vody, elektřiny a dalších základních statků jakož i na občanské nepokoje. Pěstujeme odolnost, abychom i tak nepříznivé podmínky byli schopni jako národ přečkat. Věnujeme se přípravě na krizové situace, učíme se základy topografie, sebeobrany i zdravovědy, pěstujeme fyzickou kondici i duševní sílu.

Správce prutu:
Michal Klusáček – michal.klusacek@seznam.cz

Martin Pecina

podnikatel

Martin Pecina je politik a manažer, v letech 2005–2009 byl předsedou Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, v letech 2003–2005 náměstek ministra průmyslu. V letech 2009–2010 působil jako ministr vnitra ve Fischerově vládě a od července 2013 do ledna 2014 znovu v Rusnokově vládě, jíž byl také místopředsedou. Od května 2010 do března 2011 byl poslanec Parlamentu České republiky za ČSSD. Mandátu se vzdal po zvolení Bohuslava Sobotky předsedou strany pro odlišný pohled na stranickou politiku. V lednu 2013 odešel z ČSSD, později začal spolupracovat se Stranou Práv Občanů ZEMANOVCI.

Michal Klusáček

politik

Dr. Ing. Michal Klusáček je letecký konstruktér a politik. V letech 2001 – 2007 vystudoval obor konstrukce leteckých a raketových motorů na Samarské státní aerokosmické univerzitě v Rusku, kde byl vyhlášen nejlepším absolventem roku Fakulty motorů leteckých aparátů. Doktorát absolvoval na Institutu pro letecké motory ve Stuttgartu, kde vyvinul podle vlastního návrhu nový typ rotoru turbodmychadla se vzduchovými ložisky. Během těchto prací se stal autorem zhruba tří desítek patentových přihlášek v Německu, EU, USA a Číně. Od roku 2012 je předsedou České strany národně sociální, kterou konsolidoval. ČSNS pod jeho vedením začala jasně formulovat požadavky na českou neutralitu a vytvořila program, který reaguje na potřeby současné společnosti v otázce řízení státu, jeho bezpečnosti, právního systému, zdrojů a infrastruktury, vzdělání, hospodářské politiky a sociální a zdravotní péče v duchu národně sociální politiky. Kritizuje českou účast ve strukturách NATO a EU a je odpůrcem liberalismu a progresivismu. Česká strana národně sociální spoluvytváří vlasteneckou koalici STAČILO!. Ve spolku Svatopluk vede prut Odolnost.

Martin Brožek

Student

Martin Brožek (2004) je v současnosti studentem. Krom Svatopluku je členem Společnosti Edvarda Beneše a dalších, převážně levicově zaměřených, organizací. Zajímá se o historii, makroekonomii a politologii, v rámci té o konzervativní a levicové politické myšlení. Rád čte, hraje deskové hry nebo se zabývá kutilstvím.

Zdeněk Koudelka

Právník

Doc. JUDr. Zdeněk Koudelka Ph.D. – narozen 9. 5. 1969 na Moravě v Boskovicích, žije v Brně. Má blog na Blogosvět.cz. Učitel na Katedře ústavního práva a politologie Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a Katedře bezpečnosti a práva AMBIS vysoké školy. V letech 1990-98 a 2014-19 člen zastupitelstva, 1990-91 radní a 1991 a 1992-94 místostarosta městské části Brno-Jundrov. V letech 1993-96 advokátní koncipient. Advokátem byl 1996-2006 a je od roku 2014. V letech 1998-2006 člen a 2002-06 místopředseda Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu. V letech 2006-14 byl státní zástupce Nejvyššího státního zastupitelství, 2006-11 náměstek nejvyšší státní zástupkyně, 2011-13 náměstek ředitele Justiční akademie v Kroměříži. Mimo jiné byl v letech 1993-96 člen Redakční rady časopisu Budování států, 1994-2003 člen Redakční rady Politologického časopisu, 2007-11 člen a 2008-11 předseda Redakční rady časopisu Státní zastupitelství, 2010-17 člen Redakční rady časopisu Trestní právo a od 2014 je předseda Redakční rady časopisu Právo a bezpečnost. Významné publikace a další informace lze nalézt na webu Zdeňka Koudelky.

Tomáš Vitvar

Vysokoškolský pedagog

RNDr. Tomáš Vitvar, PhD., působí jako vysokoškolský učitel v oboru geografie a hydrologie na univerzitách v ČR a Ekvádoru. Své zkušenosti z výzkumu uplatňuje jako člen hodnotících panelů Evropské komise pro posuzování návrhů mezinárodních projektů. V tématice vodních zdrojů vyvíjí expertní činnost pro Mezinárodní agenturu pro atomovou energii při OSN, kde v minulosti působil. Kromě svého oboru má rád pohyb v přírodě, černobílé filmy, cizí jazyky a Latinskou Ameriku.

Jiří Medula

Podnikatel

Jiří Medula je bloger, publicista, moderátor, pořadatel koncertů, organizátor společenských i politických akcí a setkání. V poslední době se věnuje záchraně historických objektů a provozování společenského centra. Jeho sarkastické i vážné texty, kterými reaguje na aktuální společenské dění, stojí za pozornost.

Tomáš Doležal

Asistent poslance

Ing. Mgr. Tomáš Doležal, MBA je ekonom, politolog, publicista a politický konzultant. Zabývá se expertně především oblastmi sociální politiky a veřejné správy. Pracuje pro hnutí SPD, mj. jako poradce předsednictva a poslaneckého klubu. V oblasti politologie se věnuje komparativnímu výzkumu volebních systémů. Dvacet let působil jako manažer v oblastech distribuční a skladové logistiky a obchodu s energetickými komoditami.

Jana Turoňová

Právnička

JUDr. Jana Turoňová je právnička, zapsaná mediátorka a politička. Specializuje se na mezinárodní, evropské a rodinné právo, externě vyučuje na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. V roce 2019 vstoupila do ČSSD a působila v její ústřední odborné právní komisi. Po roce 2021 byla činná v rámci frakce strany, která mj. usilovala o vytvoření široké koalice levicových stran orientujících se proti liberalismu a progresivismu. V dubnu 2023 byla několika krajskými a okresními organizacemi ČSSD nominována na předsedkyni strany, ale stranickým vedením ČSSD byla navržena na vyloučení ze strany z důvodu údajného podkopávání politiky strany. Její vyloučení bylo potvrzeno na 45. sjezdu v červnu 2023. V současné době působí ve spolku Svatopluk a v konzervativní levicové koalici Stačilo!. Její komentáře najdete mj. v internetovém časopise !Argument.

Michal Semín

Publicista

Michal Semín (nar. 1967) je konzervativním aktivistou a publicistou. Za svoji veřejnou činnost byl v nemilosti normalizačního režimu, dnes to není o mnoho lepší. Stál u zrodu řady iniciativ a spolků (mj. Svatopluk, Akce D.O.S.T., Lipový kříž, Institut sv. Josefa, Spolek přátel domácí školy, Patrimonium sancti Adalberti), od roku 2006 vydává časopis katolického zaměření Te Deum. Publikuje a přednáší doma i v zahraničí na témata, spjatá s politickou filosofií a sociální etikou. Žije na středočeském venkově, je otcem devíti dětí.

Ilona Švihlíková

Ekonomka

Tváře Svatopluka

Ilona Švihlíková (1977) vystudovala Vysokou školu ekonomickou, obor Mezinárodní obchod. Odborně se věnuje tématům globalizace a lokalizace, vývoji na komoditních trzích a hospodářské politice. Je autorkou či spoluautorkou pěti monografií. K nejznámějším patří Globalizace a krize, a Jak jsme se stali kolonií. Založila spolek Alternativa Zdola a podílela se na založení mediálního projektu !Argument. V rámci Svatopluku je správkyní prutu Solidarita. Ráda tančí, plave ve Vltavě a chodí na houby. Miluje moderní umění, zejména surrealisty a vážnou hudbu.

Ilona Švihlíková vede svůj informační kanál na Telegramu a je jedním ze zakladatelů časopisu !Argument, kam pravidelně přispívá.

Petr DrUlák

Politolog

Prof. Ing. Petr Drulák, Ph.D. (životopis zde) je zakladatelem spolku Svatopluk. Učí mezinárodní vztahy na Západočeské univerzitě v Plzni. Působil jako velvyslanec České republiky ve Francii, náměstek ministra zahraničí a ředitel Ústavu mezinárodních vztahů. Je autorem desítek odborných článků, několika učebnic a monografií publikovaných doma i v zahraničí. Věnuje se politické publicistice: ve slovenském deníku Štandard, MF Dnes a v internetovém časopise !Argument, kde publikuje své komentáře. Na platformě ABJ má pravidelný pořad Nalevo.

Prut Kultura

Pokaždé, když byl český národ utiskován, fungoval zvýšený zájem o jeho historii a rozvoj jeho kultury jako důležitý nástroj osvobozujícího procesu. I dnes potřebujeme pěstovat vědomí o důležitosti našich kulturních statků, investovat úsilí do jejich ochrany nebo podněcovat jejich růst. V prutu Kultura se proto snažíme oživovat povědomí o nejvýznamnějších uměleckých počinech z české historie a také se snažíme přispět vlastní tvorbou. Pořádáme exkurze do významných institucí, galerií a architektur. Promítáme filmy, organizujeme divadelní představení, pořádáme výstavy a besedy s cílem vzdělávat a obohacovat sami sebe i ostatní. Neživou kulturu oživujeme a tou živou žijeme.

Správce prutu: Dominik Forman – dominik.forman@gmail.com

Zástupkyně: Zuzana Majerová – volimzuzku@gmail.com

Prut Cesty

Naši zemi vnímáme skrze pozoruhodná místa. Některá vytvořila příroda, jiná odkázaly mýty a dějiny. Všechna vstupují do národní tradice. Návštěvami těchto míst si tradici připomínáme a udržujeme ji živou. Ale také se lépe mezi sebou poznáváme a užijeme si i dost legrace. Naše cesty vždy směřují k pozoruhodným cílům, ale pokaždé je cílem i sama cesta.

Správce prutu: Vladimír Krejčí – dvouplosnik@gmail.com

Prut Prosperita

Podnikáním a profesními aktivitami přispíváme k prosperitě naší země. Vycházíme z české společnosti, která nám hodně dává, a my se snažíme jí to vracet. Znepokojuje nás nepřetržitý růst nesmyslných předpisů, bruselské regulace i nepřetržité útoky na základní hodnoty. Jsme přesvědčeni, že bez silného národního kapitálu bude náš ekonomický osud v rukách nadnárodních hráčů. Pro ně jsme jen účetní položkou, kterou mohou kdykoliv nahradit. To není dobrá záruka pro příští generace. Dělení na levici a pravici nepřikládáme význam, za podstatnější považujeme to, kdo hájí národní prosperitu a kdo zastupuje jiné zájmy.

Správce prutu: Petr Drulák – drulak@svatoplukzs.cz

Zástupkyně: Marcela Břízová – marci72@seznam.cz

Prut Solidarita

Hlásíme se k tradiční levici. Chceme stát, který je silný ale nikoliv všemocný. Respektujeme trh tam, kde má své místo, nikoliv ve vzdělání, zdravotnictví, péči, energetice a jinde, kde selhává a nedokáže reagovat na potřeby občanů, či strategický zájem státu. Hájíme důstojnost práce, zaslouží si jak společenské uznání, tak i odpovídající materiální odměnu. Je nepřijatelné, aby v naší relativně bohaté společnosti byli ohroženi chudobou ti, kdo poctivě pracují či z objektivních důvodů pracovat nemohou. Demokracie proto nemůže být pouze politická, nýbrž také ekonomická. Jsme přesvědčeni, že solidarita je základním tmelem společnosti. Ekonomická solidarita se opírá o národní hodnotovou tradici a nesmí být podkopávána progresivistickými společenskými experimenty.

Správkyně prutu: Ilona Švihlíková – ilona.svihlikova@gmail.com

Prut Tradice

Díváme se na svět očima konzervativní pravice. Nejsme stoupenci kolektivismu, ani individualismu, ale společnosti, chránící svobodu a tradiční hodnotový řád, vycházející z duchovních kořenů naší národní identity. Uvědomujeme si, jak je tento řád ohrožován liberalismem a neomezenou expanzí globálního kapitálu. Chceme rozvíjet povědomí o našich dějinách a dobrém díle našich předků, chceme napomáhat společenskému rozvoji našich národních tradic. Chceme se podílet na intelektuální a hodnotové formaci mladých generací a pěstovat v nich lásku k naší zemi a imunitu proti společnost rozkládajícím progresivistickým ideologiím naší éry. Budeme usilovat o maximální svrchovanost České republiky na mezinárodním poli.

Správce prutu: Michal Semín – semin@outlook.cz

Zástupce: Tomáš Doležal – th.dolezal@seznam.cz