Marek Řezanka: Kde a za co stojíme?

Blog

Mainstreamová média, která plošně selhávají ve funkci hlídacího psa demokracie, respektive tuto funkci neplní, neboť se stala nekritickými podporovateli Fialova kabinetu, kterému tak prochází mnohem závažnější kauzy, než které jiným v minulosti srazily jejich politický vaz (Gross, Rath, Nečas, Kubiceho zpráva ad.), svorně bijí na poplach před obrozeneckým spolkem Svatopluk. Ten prý chce změnu režimu či systému (v tom evidentně ona média nemají jasno), a vychází jim z toho jediné: Profesor Drulák a spol chtějí zničit demokracii. Takové ulhané Forum 24, které se muselo k vůli prohranému soudu za své lži omlouvat, pokládá za nezpochybnitelné, že Spolek Svatopluk je placen Ruskem, ačkoli pro takový blábol nemůže sehnat jediný důkaz. To mu ovšem nepřekáží v šíření nenávisti proti profesorovi Drulákovi a podobně smýšlejícím. Přirovnáním k jednotkám SA si tento nechutný nenávistný tlampač se Šafrem v čele koleduje o další prohraný soud.
Čeho se mediální mainstream tolik bojí? Především se ozývá jako ona pověstná potrefená husa, neboť nepracuje tak, jak by měl, a podílí se na marasmu stávajícího politického systému, kdy mnohdy šíří nepodložené kachny, a zaměňuje informování s propagandou.
Politický systém je širším termínem než politický režim, a zahrnuje jednotlivé instituce včetně systému volebního. Rovněž je propojen s politickou kulturou.
Oproti tomu politický režim lze chápat jako organizaci politické moci.
V tuto chvíli nechme stranou systém ekonomický (například přechod od nadnárodních korporací k průmyslovým družstvům či odstoupení od globálního finančního dolarového systému), a zaměřme se na politiku.
Svatopluk je mainstreamem nařčen, že údajně neplní nadstranickou roli. Sami mainstreamoví novináři ale popírají sami sebe, když uvádějí, které politické strany se Svatoplukem komunikují či přímo kooperují. Nejsou to zdaleka pouze Stačilo! či SPD, ale rovněž politici z hnutí ANO, od Motoristů, Svobodných, PRO, Trikolory a dalších. V tomto je Svatopluk skutečně nadstranickým. A že zde není pro strany vládní? Proti nim se právě vymezuje. Je kritizuje za úpadek demokratického režimu i systému, a hledá východiska k návratu k demokratické diskusi a k demokratické soutěži.
Je pochopitelné, že mainstreamová média tolik křičí. To ona měla upozorňovat na znepokojující trend rostoucí cenzury a potlačování občanských svobod. Ona měla varovat před militarizací společnosti (na Hradě sedí bývalý generál, navíc školený za minulého režimu, a cosi jako strategickou komunikaci má řídit plukovník, který zná jen povely a vulgaritu). Ona měla jako první odmítnout kriminalizaci odlišných názorů a pojem „dezinformace“, jenž není možné charakterizovat jinak, než že jde o jakýkoli výrok, který není v souladu s vládní linií.
To mainstreamová média měla chránit jednotlivce před ideologickým lynčem. Nikdy neměla dopustit soud s učitelkou Bednářovou. To by ale sama nesměla vést podlé ideologické války založené na argumentačních faulech, například proti Kateřině Konečné či Danielovi Sterzikovi.
Pro český mainstream tu žádná hrozba demokracie ze strany vlády neexistuje. Tak musí onu hrozbu učinit ze Svatopluku, který roli těchto médií zastoupil. Kdo selhal či se své povinnosti přímo zpronevěřil, tento fakt většinou nepřipustí, a naopak má tendenci pošpinit toho, kdo poukazuje na jeho chyby.
Mainstream pokládá současný český režim za vrchol demokracie. Pak zřejmé, že kdo vybízí ke změnám, musí být padouch s totalitními úmysly. Jak jinak to politicky neangažované veřejnosti vysvětlit, že?
Ti, kteří za vlády Fialova kabinetu mají strach veřejně sdílet, co si skutečně myslí, vědí, že mainstreamová média nezávislá nejsou, a nejen, že se jich před vládním molochem nezastanou, ale ještě si do nich s gustem kopnou. A člověk, který má být vizitkou vládní komunikace, nazývá novinářku Angeliku Bazalovou kreaturou. Zkrátka se mu nelíbí. A nelíbí se mu, že právem zpochybňuje jeho poslání. V demokracii se totiž diskutuje. Demokracie ale v žádném případě nepotřebuje cosi jako „koordinátora strategické komunikace“. Ostatně, co čekat od člověka, který v dubnu 2025 v Novém Jičíně na besedě s občany přihlížel, jak je jeho názorový odpůrce bit? Také se mu nelíbil. O tom se ovšem v mainstreamu nedočtete, protože nálepku „fašistů“ má mainstream vyhrazenou pro „dezoláty“.
Jak strategicky vše shrnul pan Foltýn?: „Vůbec nejlepší je nechodit na akce, které chcete narušovat. Prostě nechoďte tam. Když se někomu nelíbí téma, tak ať tam nechodí. Ať si to pustí na Youtube a rozčiluje se doma.“ Inu, nejlepší komunikace, žádná komunikace. Narušovat se potom smějí pouze akce „dezolátské“, neboť „dezoláti“ jsou natolik záludní, že nepoužívají pěsti, ale argumenty. Proto jsou rovněž tak současnému režimu nebezpeční.
Dělení občanů na různé kategorie s tím, že takzvaní dezoláti jsou takřka bezprávní, je zřejmě v pořádku. Básník Hejátko má zákaz cokoli veřejně psát, dokonce i zpívat. Je prý enormně ideologicky nebezpečný, narozdíl od „sympaťáka“ Cintuly, samozřejmě. Ten se pouze ve jménu demokracie pokusil zcela v souladu s liberálními hodnotami odstranit „dezolátského“ politika. Co také s těmi „dezoláty“, že?
Na to vám mainstream nejspíš sdělí, že v Rusku básníka protestujícího proti válce zbijí a zavřou, a obviní vás, že to údajně schvalujete, třebaže neschvalujete. Petr Drulák rozhodně nechce zavádět poměry ruské. Několikrát jasně deklaroval, že je proti jakékoli kolaboraci s Ruskem, USA či Bruselem. Že chce hájit zájmy českých občanů, nikoli cizích mocností.
Řešení spatřuje v úzké spolupráci zemí Střední a Východní Evropy, a to jak po stránce ekonomické, tak bezpečnostní.
Mainstreamová média a vládní politici s oblibou rozšiřují mýtus, že za nedůvěrou v média, soudy a politické instituce stojí „dezolátní činnost“. Skutečností je, že tato nedůvěra pramení ze způsobu, jak ony instituce (ne)konají. O roli médiích již toho bylo napsáno dost. Co se týče nedůvěry v právní systém, je třeba si uvědomit aplikaci dvojích metrů (kauzy Martina Langa či Tomáše Čermáka) či protidemokratický princip zavádění peněžitých trestů pro bohaté. Kdo má peníze, tak se vykoupí, kdo je nemá, půjde sedět. Takto rovnost před zákonem vskutku nevypadá.
Víte, jak jednoduše poznáte, že zde máte provládní média? Kromě již výše popsaného i tak, že ministrem vnitra je nadále Rakušan, kauze Dozimetr navzdory, a premiérem Fiala, který nejenže přežil zapomenutý milion v kampeličce, ale i miliardovou bitcoinovou aféru.
Kdyby nešlo o pana Jurečku, ale například o Janu Maláčovou, myslíte si, že by jí prošel bujarý večírek v době útoku na většinou mladé studentky na univerzitě, zvláště, kdyby o tom útoku následně prokazatelně lhala? Kdyby to nebyl Rakušan, ale například Stanislav Gross, umíte si představit, jak by média postupovala nejen v případě kauzy Dozimetr, ale též ohledně jeho lží o zásahu policie v době útoku na FF UK?
A do třetice, kdyby kauza s nepřiznanými miliony za byt visela místo Martinovi Baxovi na krku Jiřímu Paroubkovi, jak myslíte, že by k ní mainstreamová média přistoupila? To samé platí o účelovém agitačním útvaru známém jako Milion chvilek (v žádném případě ne pro demokracii).
Spolek Svatopluk řeší nastavení konkrétních mechanismů, jak ze současného neutěšeného stavu vybřednout. Zabývá se otázkou pravomocí prezidenta, formou volebního systému či významu Senátu. Hledá způsob, jak delegovat více moci občanům, a méně různým think-tankům, které by z logiky věci, tedy že slouží zájmům cizím, neměly disponovat mocí žádnou.
Toto vše mějme na paměti v říjnových parlamentních volbách. Sám premiér Fiala nás vyzval, abychom volili podle toho, kde stojíme. Volme i podle toho, za co stojíme. Protože pokud nedokážeme ochránit své bližní před chudobou a před perzekucí, nestojíme za nic.

Následující báseň jsem napsal na své narozeniny v roce 2024, kdy jsem byl šokován atentátem na Roberta Fica. Panu Ficovi i slovenské společnosti jsem popřál, aby slovenský premiér odporný teroristický útok přežil, a aby nenastala vlna násilí, která by byla pro všechny ničivá. Modlil jsem se za něj – a přál nám, aby lidskost vítězila nad fanatismem, diskuse nad jediným povoleným názorem a mír nad válkychtivostí.
Odmítněme média, která podněcují k agresivitě a násilí, občany rozeštvávají, a uzurpují si právo soudit své názorové odpůrce. To je cesta, kterou se snad nikdo z nás ubírat nehodlá.

Modlitba za život Roberta Fica

Zrovna se modlím – pokorně a tiše,
za život muže – celou společnost.
Za činem podlým fanatismus píše,
co všechno zmůže – lidskosti je prost.

K nebi se dívám. Prosím, ať to zvládne,
ať černá bota zmizí navždy již.
Je doba tklivá – žít v ní není snadné,
dogma řeč smotá, okovy jsou blíž.

Nerostou plody jedu bez podhoubí.
Nenávist v kápi dlouho propast hloubí,
diskuse nezní – znějí rozkazy.

Ty tam jsou brody – proud řeky je dravý.
Velmi mě trápí, co nás všechny tráví:
Jsme pouze vězni. Kéž svit prochází…

Další báseň je již zcela aktuální – a je věnována onomu přešlapování nad propastí, jemuž jsme nyní v Evropě bohužel svědky. Evropa se zadlužuje ne proto, aby pomohla svým zuboženým, ale aby zbrojila a své zubožené znásobila. Nenechme si toto dogma vnutit. Nesmiřme se s ním.

Cestou za sny…

Dvanáctá blízko je, jen minuta k ní zbývá.
Ciferník otupí, ručička po něm šplhá.
Rozum je vypojen, cit troska neduživá,
je doba potupy, jímž symbolem je mlha.

Zlověstné bezčasí teď po vteřinách stéká.
Když vzdor v něm netiká, pak prázdnota vše dusí.
Faleš nic nespasí, jen leží jako deka,
a na ní etika v mínusech sčítá plusy.

Je kousek do celé. Zkázu hrom neodbíjí.
Svět prachem zocelen má velmi křehkou šíji,
pýcha mu láme vaz, a vzkaz je víc než jasný.

Lhostejnost dozrává v nádorech rezignací,
kdy z chyb je potrava, již netvor do tmy zvrací:
Naděje je jen v nás, a vede cestou za sny…

Původně publikováno na stránkách Litterate.cz.

.

Přejít nahoru

Ing. Karolína Kubisková 

Politička, Ekonomka, Podnikatelka

 

je česká politička, ekonomka, podnikatelka a odborná poradkyně pro sociální oblast. Zabývá se prorodinnou politikou  a ochranou ohrožených skupin jako jsou senioři, rodiny s dětmi, samoživitelky a zdravotně handicapovaní.

V letech 2022 až 2024 byla místopředsedkyní hnutí Přísaha. Od roku 2022 je zastupitelkou města Kamenice nad Lipou. Je vdaná a má čtyři děti.

Strávila se svými dětmi téměř rok v policejní ochraně v programu na ochranu svědků, bližší informace: Wikipedia

Karolína vede svůj informační kanál na Facebooku   a publikuje také na Seznam.czParlamentní Listy 

Prut Odolnost

Čekají nás těžké časy. Evropská vládnoucí třída a její místní chráněnci ztratili jakýkoliv kontakt se skutečností a vedou nás do katastrof. Musíme se připravit na fatální oslabení či dokonce hroucení základních státních, společenských i ekonomických struktur. Na situace nedostupnosti vody, elektřiny a dalších základních statků jakož i na občanské nepokoje. Pěstujeme odolnost, abychom i tak nepříznivé podmínky byli schopni jako národ přečkat. Věnujeme se přípravě na krizové situace, učíme se základy topografie, sebeobrany i zdravovědy, pěstujeme fyzickou kondici i duševní sílu.

Správce prutu:
Michal Klusáček – michal.klusacek@seznam.cz

Martin Pecina

podnikatel

Martin Pecina je politik a manažer, v letech 2005–2009 byl předsedou Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, v letech 2003–2005 náměstek ministra průmyslu. V letech 2009–2010 působil jako ministr vnitra ve Fischerově vládě a od července 2013 do ledna 2014 znovu v Rusnokově vládě, jíž byl také místopředsedou. Od května 2010 do března 2011 byl poslanec Parlamentu České republiky za ČSSD. Mandátu se vzdal po zvolení Bohuslava Sobotky předsedou strany pro odlišný pohled na stranickou politiku. V lednu 2013 odešel z ČSSD, později začal spolupracovat se Stranou Práv Občanů ZEMANOVCI.

Michal Klusáček

politik

Dr. Ing. Michal Klusáček je letecký konstruktér a politik. V letech 2001 – 2007 vystudoval obor konstrukce leteckých a raketových motorů na Samarské státní aerokosmické univerzitě v Rusku, kde byl vyhlášen nejlepším absolventem roku Fakulty motorů leteckých aparátů. Doktorát absolvoval na Institutu pro letecké motory ve Stuttgartu, kde vyvinul podle vlastního návrhu nový typ rotoru turbodmychadla se vzduchovými ložisky. Během těchto prací se stal autorem zhruba tří desítek patentových přihlášek v Německu, EU, USA a Číně. Od roku 2012 je předsedou České strany národně sociální, kterou konsolidoval. ČSNS pod jeho vedením začala jasně formulovat požadavky na českou neutralitu a vytvořila program, který reaguje na potřeby současné společnosti v otázce řízení státu, jeho bezpečnosti, právního systému, zdrojů a infrastruktury, vzdělání, hospodářské politiky a sociální a zdravotní péče v duchu národně sociální politiky. Kritizuje českou účast ve strukturách NATO a EU a je odpůrcem liberalismu a progresivismu. Česká strana národně sociální spoluvytváří vlasteneckou koalici STAČILO!. Ve spolku Svatopluk vede prut Odolnost.

Martin Brožek

Student

Martin Brožek (2004) je v současnosti studentem. Krom Svatopluku je členem Společnosti Edvarda Beneše a dalších, převážně levicově zaměřených, organizací. Zajímá se o historii, makroekonomii a politologii, v rámci té o konzervativní a levicové politické myšlení. Rád čte, hraje deskové hry nebo se zabývá kutilstvím.

Zdeněk Koudelka

Právník

Doc. JUDr. Zdeněk Koudelka Ph.D. – narozen 9. 5. 1969 na Moravě v Boskovicích, žije v Brně. Má blog na Blogosvět.cz. Učitel na Katedře ústavního práva a politologie Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a Katedře bezpečnosti a práva AMBIS vysoké školy. V letech 1990-98 a 2014-19 člen zastupitelstva, 1990-91 radní a 1991 a 1992-94 místostarosta městské části Brno-Jundrov. V letech 1993-96 advokátní koncipient. Advokátem byl 1996-2006 a je od roku 2014. V letech 1998-2006 člen a 2002-06 místopředseda Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu. V letech 2006-14 byl státní zástupce Nejvyššího státního zastupitelství, 2006-11 náměstek nejvyšší státní zástupkyně, 2011-13 náměstek ředitele Justiční akademie v Kroměříži. Mimo jiné byl v letech 1993-96 člen Redakční rady časopisu Budování států, 1994-2003 člen Redakční rady Politologického časopisu, 2007-11 člen a 2008-11 předseda Redakční rady časopisu Státní zastupitelství, 2010-17 člen Redakční rady časopisu Trestní právo a od 2014 je předseda Redakční rady časopisu Právo a bezpečnost. Významné publikace a další informace lze nalézt na webu Zdeňka Koudelky.

Tomáš Vitvar

Vysokoškolský pedagog

RNDr. Tomáš Vitvar, PhD., působí jako vysokoškolský učitel v oboru geografie a hydrologie na univerzitách v ČR a Ekvádoru. Své zkušenosti z výzkumu uplatňuje jako člen hodnotících panelů Evropské komise pro posuzování návrhů mezinárodních projektů. V tématice vodních zdrojů vyvíjí expertní činnost pro Mezinárodní agenturu pro atomovou energii při OSN, kde v minulosti působil. Kromě svého oboru má rád pohyb v přírodě, černobílé filmy, cizí jazyky a Latinskou Ameriku.

Jiří Medula

Podnikatel

Jiří Medula je bloger, publicista, moderátor, pořadatel koncertů, organizátor společenských i politických akcí a setkání. V poslední době se věnuje záchraně historických objektů a provozování společenského centra. Jeho sarkastické i vážné texty, kterými reaguje na aktuální společenské dění, stojí za pozornost.

Tomáš Doležal

Asistent poslance

Ing. Mgr. Tomáš Doležal, MBA je ekonom, politolog, publicista a politický konzultant. Zabývá se expertně především oblastmi sociální politiky a veřejné správy. Pracuje pro hnutí SPD, mj. jako poradce předsednictva a poslaneckého klubu. V oblasti politologie se věnuje komparativnímu výzkumu volebních systémů. Dvacet let působil jako manažer v oblastech distribuční a skladové logistiky a obchodu s energetickými komoditami.

Jana Turoňová

Právnička

JUDr. Jana Turoňová je právnička, zapsaná mediátorka a politička. Specializuje se na mezinárodní, evropské a rodinné právo, externě vyučuje na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. V roce 2019 vstoupila do ČSSD a působila v její ústřední odborné právní komisi. Po roce 2021 byla činná v rámci frakce strany, která mj. usilovala o vytvoření široké koalice levicových stran orientujících se proti liberalismu a progresivismu. V dubnu 2023 byla několika krajskými a okresními organizacemi ČSSD nominována na předsedkyni strany, ale stranickým vedením ČSSD byla navržena na vyloučení ze strany z důvodu údajného podkopávání politiky strany. Její vyloučení bylo potvrzeno na 45. sjezdu v červnu 2023. V současné době působí ve spolku Svatopluk a v konzervativní levicové koalici Stačilo!. Její komentáře najdete mj. v internetovém časopise !Argument.

Michal Semín

Publicista

Michal Semín (nar. 1967) je konzervativním aktivistou a publicistou. Za svoji veřejnou činnost byl v nemilosti normalizačního režimu, dnes to není o mnoho lepší. Stál u zrodu řady iniciativ a spolků (mj. Svatopluk, Akce D.O.S.T., Lipový kříž, Institut sv. Josefa, Spolek přátel domácí školy, Patrimonium sancti Adalberti), od roku 2006 vydává časopis katolického zaměření Te Deum. Publikuje a přednáší doma i v zahraničí na témata, spjatá s politickou filosofií a sociální etikou. Žije na středočeském venkově, je otcem devíti dětí.

Ilona Švihlíková

Ekonomka

Tváře Svatopluka

Ilona Švihlíková (1977) vystudovala Vysokou školu ekonomickou, obor Mezinárodní obchod. Odborně se věnuje tématům globalizace a lokalizace, vývoji na komoditních trzích a hospodářské politice. Je autorkou či spoluautorkou pěti monografií. K nejznámějším patří Globalizace a krize, a Jak jsme se stali kolonií. Založila spolek Alternativa Zdola a podílela se na založení mediálního projektu !Argument. V rámci Svatopluku je správkyní prutu Solidarita. Ráda tančí, plave ve Vltavě a chodí na houby. Miluje moderní umění, zejména surrealisty a vážnou hudbu.

Ilona Švihlíková vede svůj informační kanál na Telegramu a je jedním ze zakladatelů časopisu !Argument, kam pravidelně přispívá.

Petr DrUlák

Politolog

Prof. Ing. Petr Drulák, Ph.D. (životopis zde) je zakladatelem spolku Svatopluk. Učí mezinárodní vztahy na Západočeské univerzitě v Plzni. Působil jako velvyslanec České republiky ve Francii, náměstek ministra zahraničí a ředitel Ústavu mezinárodních vztahů. Je autorem desítek odborných článků, několika učebnic a monografií publikovaných doma i v zahraničí. Věnuje se politické publicistice: ve slovenském deníku Štandard, MF Dnes a v internetovém časopise !Argument, kde publikuje své komentáře. Na platformě ABJ má pravidelný pořad Nalevo.

Prut Kultura

Pokaždé, když byl český národ utiskován, fungoval zvýšený zájem o jeho historii a rozvoj jeho kultury jako důležitý nástroj osvobozujícího procesu. I dnes potřebujeme pěstovat vědomí o důležitosti našich kulturních statků, investovat úsilí do jejich ochrany nebo podněcovat jejich růst. V prutu Kultura se proto snažíme oživovat povědomí o nejvýznamnějších uměleckých počinech z české historie a také se snažíme přispět vlastní tvorbou. Pořádáme exkurze do významných institucí, galerií a architektur. Promítáme filmy, organizujeme divadelní představení, pořádáme výstavy a besedy s cílem vzdělávat a obohacovat sami sebe i ostatní. Neživou kulturu oživujeme a tou živou žijeme.

Správce prutu: Jiří Jaskmanický – jaskmanicky@seznam.cz

Zástupkyně: Zuzana Majerová – volimzuzku@gmail.com

Prut Cesty

Naši zemi vnímáme skrze pozoruhodná místa. Některá vytvořila příroda, jiná odkázaly mýty a dějiny. Všechna vstupují do národní tradice. Návštěvami těchto míst si tradici připomínáme a udržujeme ji živou. Ale také se lépe mezi sebou poznáváme a užijeme si i dost legrace. Naše cesty vždy směřují k pozoruhodným cílům, ale pokaždé je cílem i sama cesta.

Správce prutu: Vladimír Krejčí – dvouplosnik@gmail.com

Prut Prosperita

Podnikáním a profesními aktivitami přispíváme k prosperitě naší země. Vycházíme z české společnosti, která nám hodně dává, a my se snažíme jí to vracet. Znepokojuje nás nepřetržitý růst nesmyslných předpisů, bruselské regulace i nepřetržité útoky na základní hodnoty. Jsme přesvědčeni, že bez silného národního kapitálu bude náš ekonomický osud v rukách nadnárodních hráčů. Pro ně jsme jen účetní položkou, kterou mohou kdykoliv nahradit. To není dobrá záruka pro příští generace. Dělení na levici a pravici nepřikládáme význam, za podstatnější považujeme to, kdo hájí národní prosperitu a kdo zastupuje jiné zájmy.

Správce prutu: Petr Drulák – drulak@svatoplukzs.cz

Zástupkyně: Marcela Břízová – marci72@seznam.cz

Prut Solidarita

Hlásíme se k tradiční levici. Chceme stát, který je silný ale nikoliv všemocný. Respektujeme trh tam, kde má své místo, nikoliv ve vzdělání, zdravotnictví, péči, energetice a jinde, kde selhává a nedokáže reagovat na potřeby občanů, či strategický zájem státu. Hájíme důstojnost práce, zaslouží si jak společenské uznání, tak i odpovídající materiální odměnu. Je nepřijatelné, aby v naší relativně bohaté společnosti byli ohroženi chudobou ti, kdo poctivě pracují či z objektivních důvodů pracovat nemohou. Demokracie proto nemůže být pouze politická, nýbrž také ekonomická. Jsme přesvědčeni, že solidarita je základním tmelem společnosti. Ekonomická solidarita se opírá o národní hodnotovou tradici a nesmí být podkopávána progresivistickými společenskými experimenty.

Správkyně prutu: Ilona Švihlíková – ilona.svihlikova@gmail.com

Prut Tradice

Díváme se na svět očima konzervativní pravice. Nejsme stoupenci kolektivismu, ani individualismu, ale společnosti, chránící svobodu a tradiční hodnotový řád, vycházející z duchovních kořenů naší národní identity. Uvědomujeme si, jak je tento řád ohrožován liberalismem a neomezenou expanzí globálního kapitálu. Chceme rozvíjet povědomí o našich dějinách a dobrém díle našich předků, chceme napomáhat společenskému rozvoji našich národních tradic. Chceme se podílet na intelektuální a hodnotové formaci mladých generací a pěstovat v nich lásku k naší zemi a imunitu proti společnost rozkládajícím progresivistickým ideologiím naší éry. Budeme usilovat o maximální svrchovanost České republiky na mezinárodním poli.

Správce prutu: Michal Semín – semin@svatoplukzs.cz

Zástupce: Tomáš Doležal – th.dolezal@seznam.cz